Як слідкуватимуть за дотриманням мовного закону на телебаченні, розповів Тарас Кремінь

Як слідкуватимуть за дотриманням мовного закону на телебаченні, розповів Тарас Кремінь
121245 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогодні розповіли про те, як тепер буде відбуватись контроль українського контенту на телебаченні. Наведенням ладу на телеефірах тепер будуть займатись Секретаріат мовного омбудсмена та Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.

За словами Тараса Кременя, українського політика, уповноваженого розв'язувати мовні питання в Україні, раніше по при попередження та прохання влади більша частина каналів ігнорували введення українського контенту. Вони лише удавали, що змінюють щось, проте жодних покращень з мовною ситуацією не відбувалось. Кожна телепередача, якій було зроблене зауваження, розпочиналась словами “Доброго ранку! (дня, вечора)”, а потім вони просто продовжували поширювати контент, який поширює сварки та непорозуміння.

Але з 16 січня органи влади будуть пильно слідкувати за тим, як виконується постанова Кабінету Міністрів України. Політик переконаний, що якщо ми хочемо побудувати країну з міцними засадами, в якій безпечно та комфортно будуть жити наші діти, то необхідно аби діти не бачили контенту, який розпалює ворожнечу між людьми. Тепер лише від нас залежить, що ми залишимо після себе? Гарні ефіри, які допоможуть бути не лише свідомими, а й продемонструють грамотне використання мови, або так і продовжимо поширювати сміття по телевізору.

За законом, будь-який канал тепер має показувати 75% українського контенту. Що ж стосується місцевих каналів, то для них ця частка складатиме 60%, якщо є така необхідність. Проте загальна норма буде для всіх однаковою, тож ми просто не маємо права не проконтролювати та не встановити єдиний тип подання контенту по всій країні. Таким чином ніхто не скасовує свободу слова, проте нехай це слово буде українським. Адже ми живемо в Державі, яка має власну мову та традиції, каже Тарас Кремінь.

Мої відео