Лучи в небо: как чествовали Героев Небесной сотни

Лучи в небо: как чествовали Героев Небесной сотни
84356 ПЕРЕГЛЯДІВ

Мама з хлопчиком років десяти йдуть вздовж світлин загиблих на алеї Героїв Небесної сотні. «Це хлопці, яких били на Майдані. Пам’ятаєш, я розказувала?» Хлопчик киває.

«Отак їх побила міліція…»

— А їх накажуть?, — питає хлопчик.

— Повинні, — відповідає мама.

Мама розказує сину про Майдан

Вдень 20 лютого на алеї Героїв Небесної сотні та вулиці Інститутській безліч людей з квітами. Ходять не поспішаючи. Один з чоловіків йде знизу догори та запалює свічки біля кожної світлини Героя. Там, де свічка горить, просто зупиняється і хреститься.

Чоловік запалює згаслі свічки

Поруч збираються священики. Згодом рушають ходою з хрестом. Крім звичної молитви від священика лунають короткі розповіді про загиблих. Про те, що хтось любив травити байки, хтось мав гарне почуття гумору і постійно жартував, а хтось любив музику.

Священики несуть хрест

Обабіч на алеї люди: одні знімають на телефон, інші повторюють молитву, ще хтось спілкується або смиренно слухає.

Вище, біля «п’ятачка смерті», теж багатолюдно. Туди, до стели із світлинами Героїв

Небесної сотні, теж несуть квіти. Багато квітів.

Жінка вдивляється у світлини загиблих

У капличці служіння. Часом виникає черга. Дівчинка із паличкою для незрячих без супроводу прямує до каплички. Перепитує у перехожих, чи правильно йде.

Під капличкою люди різного віку: як зовсім юні, так і люди постарше.

Жінка перед монументами Героїв

Пенсіонер Віктор Семина  журналісту Insider каже: «Хоч і старий, стараюсь щороку приходити». Потім із сумом додає:

— Знаєш, почуття таке тяжке на душі. Хлопців шкода, що загинули – молоді, талановиті. Але головне, що очікування не виправдалось.

На вінку біля каплички листівка з написом: «Чому не покарані вбивці?».

Священик, який був капеланом на Майдані, говорить: «Бог точно покарає».

Священик говорить про безкарність

«Років ще 10-15 потрібно, щоб змінилась свідомість, щоб у людей була воля і відповідальність. Злочинці всі відомі. Не потрібно розказувати, що вони виїхали в Росію чи ще кудись. Вони тут, вони серед нас. Сидять у кабінетах. Немає волі їх покарати», — каже священик.

Темніє. На п’ятачку смерті готуються запалити «промені Гідності». 107 ліхтарів направлені в небо. Кожен символізує загиблого на Майдані.

Координатор групи постраждалих на Майдані Павло Сидоренко ледь стримує сльози під час виступу. Просить підійти маленького хлопчика. Це син його друга. Говорить:

— Нам розказують, мовляв, навіщо ви робите ці всі вшанування?  Про Майдан починають забувати… Ось цей хлопчик прийшов сюди зі своїм батьком. Ось для нього потрібно зберегти цю пам’ять, — каже Павло.

Павло Сидоренко емоційно виступає перед присутніми

Керівник ГО «Родина Героїв Небесної сотні» Володимир Бондарчук згадує про боротьбу за справедливість і тих, хто боровся до кінця життя.

«18 батьків Героїв Небесної сотні за ці 5 років відійшли у вічність. Це люди, які домагались покарання винних», — каже Бондарчук.

Ще кілька емоційних виступів і ліхтарі на Інститутській запалюються. Частина біля каплички, інша частина – біля Жовтневого палацу.

Промені Гідності на Інститутській

До глибокої ночі на Майдані та Хрещатику до портретів загиблих Героїв продовжують приходити люди зі свічками.

Автор: Vse.Media
Мої відео