Чи вдасться одіозному Вадиму Трунову повернутися на «Укрхімтрансаміак» й впроваджувати старі та нові схеми?

Чи вдасться одіозному Вадиму Трунову повернутися на «Укрхімтрансаміак» й впроваджувати старі та нові схеми?
110161 ПЕРЕГЛЯДІВ

Хто хоч раз відчув хмільну насолоду влади й величі - не в змозі від неї відмовитися. Це висловлювання класика напряму стосуватиметься героя нашої публікації – одіозного екскерівника ДП  «Укрхімтрансаміак» Вадима Трунова. Перебуваючи на посаді недовгі 8 місяців, він відзначився не лише тим, що за державний кошт бездумно займався самопіаром власної нескромної персони, але й зумів налагодити й відродити низку старих та нових схем і дерибанів. Завдяки цьому, ймовірно, пану Трунову за незначний термін вдалося вивести з підприємства суттєві кошти.

Відродження традицій кумівства або спонсорство близьких на 13 державних млн грн

На державне підприємство, яке є одним з найбільших у світі транспортувальників аміаку й оператором української частини магістрального трубопроводу, пан Трунов прийшов волею щасливого випадку. Компанії,  в яких нібито набував досвіду цей «вельмишановний управлінець», на ділі виявлялися чи не фірмами-одноденками, про які наразі мало що відомо широкій громадськості. Відверто кажучи, цей екскерівник, схоже, не мав ні досвіду топ-менеджера рівня, що відповідав би вимогам до глави держмонополії, ні дієвої виробничої стратегії. Проте мав багато друзів та знайомих, які відчайдушно потребували прилаштування. Вірогідно, саме для реалізації цієї мети на підприємстві розпочалися кадрові трансформації - штат центрального офісу був «роздутий» на 31 працівник (при уже чинному штаті в 130 чоловік). До слова, новоприбулі працівники, як і новоспечений керівник, мали сумнівні трудові здобутки, або ж узагалі ніде/чи довго не працювали. Загальні втрати від такого «управлінського рішення з забезпечення роботою друзів та знайомих» привели до збільшення видатків більше, ніж на 13 млн грн щорічно лише на зарплату.

Особливе здивування - створення служби внутрішньої безпеки з 12 осіб. За планом, це звичайна охорона 2-го і четвертого поверхів офісної будівлі держпідприємства. Зарплата лише цього персоналу становить понад 5 млн грн на рік. Для прикладу - приватна охоронна компанія коштувала б 2-2,4 млн грн щорічно при значно вищій якості послуг.

Куди і кому пішли 20 мільйонів за непотрібну ізоляцію?

Вирішивши «нагальні» кадрові питання, пан Трунов активно приступив до освоєння коштів. Державних. Тих, які проходячи через «схеми», були нахабно виведені та в обхід держаному бюджету, направлені, ймовірно, до власної кишені. Так, наприклад, всупереч здоровому глузду й  технологічним вимогам у кінці 2020 року було придбано ізоляційний матеріал для проведення робіт з ізоляції (матеріал може бути використаний лише при температурі не нижчій +15). Було очевидно, що в найближчі 5-6 місяців роботи з ізоляції проводити буде практично й фізично неможливо. Однак, незважаючи на ці факти, тендер на закупівлю матеріалів на суму 8,5 млн грн було проведено, договір з ТОВ Газова Будівельна Компанія, яка зареєстрована у Макарові, Житомирської області, для проведення робіт з ізоляції було все ж укладено. Як стало відомо нещодавно, ця компанія (як і її субпідрядники) не мають низки ліцензій на виконання робіт на аміакопроводі. Тому роботи, про які йдеться, проведені так і не були. Ізоляційний матеріал дотепер лежить на складі. Навіщо було купувати і куди пішли кошти? Відповідь очевидна…

Масоміри від фірми-«прокладки» за 140 тис євро

До очевидних «здобутків» В.Трунова можна віднести й налагодження тісної та продуктивної співпраці з компаніями, що мають підозрілу репутацією. Так, приміром, як інформують освідомленні джерела, у кінці 2020 року було закуплено масоміри на суму понад 10 млн грн. Постачальником виступила тіньова румунська компанія Joule Tech Supply SRL, яка була екстрено створена у 2019 році зі статутним фондом аж 500 євро. Компанія має усі ознаки «прокладки» - тут взагалі не має співробітників і фізично було проведено лише дві угоди - з  ДП  Укрхімтрансаміак на суму 330 тис євро та з ПРАТ «Нафтогазвидобування» на суму 24 тис євро. Фактично прибуток румунської компанії на угоді з «Укрхімтрансаміаком» склав близько 140 тис євро. Тобто іншими словами -  ці кошти були просто нечесним шляхом цинічно виведені з держпідприємства

І 10 мільйонів збитків за відсутність гарантії

Як зазначають наші добре проінформовані інсайдери, також через недбалість екскерівника масоміри, про які йдеться вище, надійшли не в комплекті і без відповідних сертифікатів, гарантія виробника відсутня. З великими труднощами нинішнє керівництво змогло змусити постачальника доукомплектувати обладнання та надати сертифікати. Проте гарантії виробника станом на сьогодні все ж немає. Це означає необхідність проводити додаткові витрати, пов'язані з отриманням гарантії, або ж придбані масоміри встановити буде неможливо. Тобто цілком справедливо можна вважати, що гроші підприємства на загальну суму понад 10 млн грн витрачені марно.

Як друзі з Харкова створювали сайт і корпоративний стиль за чверть мільйона

Як стало відомо, ще одне «нагальне питання», до вирішення якого скороспішно приступив В.Трунов, обійнявши посаду виконуючого обов’язки керівника держпідприємства, - оновлення корпоративного стилю та розроблення нової версії офіційного веб-сайту ДП  «Укрхімтрансаміак». Це звичайно, важливіше, аніж безпека трубопроводу  й  забезпечення належних умов праці. Підрядників було обрано за перевіреною схемою – з числа близького оточення колишнього харківського екскерівника. Переможцями серед усіх пропозицій стали маловідомі харківські компанії ТОВ «Арт-Лимон» та ФОП Коритіна В.В. Для підприємства цей «продуманий крок» коштував близько 250 тис грн.

Халатна злочинність чи злий умисел?

Водночас, ігноруючи технічні регламенти й здорову логіку, які вочевидь не передбачали проведення екстреного оновлення кадрового складу, закупівлю непотрібного обладнання, приладдя й здійснення ребрендингу, ексочільник не спромагався (чи не хотів?) зосереджуватися на вирішенні низки дійсно важливих технічних питань. Як, скажімо, організація запасу критично важливого обладнання. Сьогодні на підприємстві взагалі відсутні сферичні крани та устаткування Stopple. У разі ймовірної аварії просто не буде чим замінити, скажімо, кран, якщо він раптом вийде з ладу. Можна уявити собі масштаб потенційних людських і матеріальних жертв та величину зони ураження навколишнього природнього середовища у разі, якщо це станеться…

Феодальні правила для управлінь

У  Миколаївському управлінні магістрального аміакопроводу, яке є структурним підрозділом держпідприємства, наразі завершено комплексну вибіркову перевірку діяльності. І результати вражаючі. Так, було  виявлено низку цікавих фактів – як то завищення цін на закупівлі товарів, робіт та послуг (ТОВ «Автоадреса», ФОП Гомелько С.О., ПАТ Альцест, ТОВ «Неро Н», ПП «Країна мрій», ТОВ «Техноюг» та ін.). Зафіксовано також перевищення повноважень під час закупівель та здійснення розрахунків (порушуючи умови Порядку проведення переддоговірної роботи при укладанні договорів ДП «Укрхімтрансаміак» було підписано понад 150 договорів на закупівлю товарів та послуг одного виду на суму понад 50 тис грн). За попередніми оцінками, вартість послуг орієнтовно невиправдано збільшувалася від 25 до 300%. Зафіксовано також факти неефективної організації робочого процесу, охорони праці й техніки безпеки - коли певному «близькому колу» співробітників нараховували подвійний тариф за вихід без вагомих причин на роботу. Також є питання щодо неоприбуткування матеріальних цінностей та ін. У результаті, щоб уникнути звільнення, керівник Миколаївського управління «пішов на лікарняний». Очевидно, що такі оборудки не можливо було б влаштувати без безпосередньої вказівки зверху. Подейкують, екскерівник, і з цього також мав свій «інтерес», що, вірогідно, дозволяло йому утримувати армію професійних охоронців та водіїв і іншої свити.

Здавалось би - 8 місяців – незначний термін. Проте, вочевидь, «видатні здобутки», якими щиро відзначилися екскерівник та його молода команда, є свідченням того, що «Укрхімтрансаміак» впевнено рухався у хибному напрямку. Незважаючи на це, активно ширяться чутки, ніби пан Трунов будь-якою ціною знову хоче повернутися на хлібне місце. Чи витримає підприємство цей ще один реванш? Навряд чи. Адже методи пана Трунова – це прямий шлях до швидкої  гибелі та банкрутства підприємства, яке на сьогодні стабільно працює й активно розвивається.

Автор: sxemycom
Мої відео