Олександр Сергієнко: від посадовця-корупціонера до «почесного будівельника»

Олександр Сергієнко: від посадовця-корупціонера до «почесного будівельника»
148630 ПЕРЕГЛЯДІВ

Ключовий фігурант тіньової ДАБІ та екскерівник дозвільного департаменту Олександр Сергієнко зібрався отримати почесне звання «Заслужений корупціонер-будівельник України». Людина, яка фактично була Corruption-CEO псевдореформи ДАБІ, претендує на державну відзнаку за видатну діяльність в галузі будівництва.

Подання на самого себе

Стало відомо, що Громадська організація «Всеукраїнська громадська організація «Спілка інженерів» звернулась до Голови Київської міської державної адміністрації В. Кличка з листом, в якому просить порушити клопотання перед Президентом України про присвоєння почесного звання «Заслужений будівельник України» голові цієї громадської організації Олександру Сергієнку.

sergienko oleksandr

Цікаво, що цю громадську організацію «Спілка інженерів», заснували в червні 2020 року безпосередньо Олександр Сергієнко та Олександр Коломієць. Останній екскерівник Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області виконував роль касира у Сергієнка.

Журналісти зафіксували " target="_blank" rel="nofollow noopener">таємні зустрічі Сергієнка з призначеними в той час на нові посади функціонерами, дуже схожими на виплату тіньової зарплати. Сергієнко факт цієї зустрічі не заперечував, але назвав це «робочі питання комітету, на яких обговорювали один з варіантів законопроєктів». Чому їх обговорювали з кожним по черзі на задньому сидінні Мерседеса Сергієнка та зі специфічними сумками - невідомо.

sergienko oleksandr
Таємні зустрічі Сергієнка

Мали посадити, але можуть нагородити

Варто нагадати, що Президент України Володимир Зеленський, на виїзному засіданні Кабінету Міністрів України 13 березня 2020 року, оголосив про початок ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі – ДАБІ).

«Процес отримання державних послуг буде прозорим, зручним і з мінімальним впливом чиновників на прийняття таких рішень», - заявив Володимир Зеленський.

klochko
Нардеп Андрій Клочко

Тоді неофіційне керівництво ДАБІ взяв на себе керівник парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого регіонального містобудівництва Андрій Клочко. Помічником якого офіційно був Олександр Сергієнко. А ранкові наради останнього з керівниками новоутворених органів державного контролю в сфері містобудування в офісі на Шовковичній були зафіксовані під час журналістського розслідування.

sergienko oleksandr

sergienko oleksandr
Сергієнка помічали за "ранковими нарадами"

Саме Сергієнку належить авторство всього цього безладу, який творився півтора роки та який вони назвали "реформою містобудування". Разом з Андрієм Клочко, вони практично заблокували на рік ліквідацію ДАБІ, та роздавали
дозвільні документи в ручному режимі.

Служба безпеки України викрила посадовців Державної архітектурно-будівельної інспекції на масштабній незаконній видачі будівельним компаніям дозвільних документів і сертифікатів готовності. У ЗМІ одразу розповсюдили інформацію про виявлену мережу «бек-офісів» так званої «будівельної мафії», яку збудовано відомими «схемниками сучасності» Клочко-Сергієнко.

Біля 70 обшуків в Центральному апараті ДАБІ, столичному Департаменті ДАБІ та навіть у помічника голови комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевої самоврядності, регіонального розвитку і містобудування Андрія Клочка - Олександра Сергієнка.

За матеріалами кримінального провадження, до функцій Сергієнка входить контроль за діяльністю залучених до протиправної діяльності службових осіб ДАБІ, за допомогою яких здійснюється контроль за видачею дозвільних документів, забезпечується рух документації з офіційної канцелярії до «бек-офісу» - «консалтингового центру», де здійснюється їх тарифікація та
«обілечування».

Цинізм та нахабство цього персонажа перевищує всі межи. Маючи кримінальне провадження щодо організації корупційних схем в ДАБІ. Не побудувавши жодного квадратного метру, але «обілетивши» кожне будівництво Сергієнко претендує на почесне звання «Заслужений» будівельник України.

stopcor.org

Автор: sxemycom
Мої відео