Російський концерн "Калашников" намагався обійти санкції, щоб купити лінію з виробництва патронів – ЗМІ

Російський концерн "Калашников" намагався обійти санкції, щоб купити лінію з виробництва патронів – ЗМІ
42582 ПЕРЕГЛЯДІВ

Російський концерн "Калашников", який опинився під санкціями Заходу, намагався обійти обмеження, використовуючи підприємство "Липецкий механический завод".

Про це 27 травня повідомила "Русская служба ВВС News" із посиланням на дані, які стали доступні після зламування хакерами сайтів держструктур РФ, зокрема ЛМЗ, пише Гордон.

Журналісти стверджують, що документи, до яких вони дістали доступ, свідчать про спробу "Калашникова", який потрапив у списки санкцій ще 2014 року після окупації Криму, в обхід санкцій купити у Європі лінію з виробництва високоякісних патронів.

Між ЛМЗ та "Калашниковим" є зв’язок, з’ясувала "Русская служба BBC News".За даними розслідувачів, у листопаді 2021 року комерційний директор ЛМЗ Дмитро Бєлих отримав від радниці гендиректора групи "Калашников" Ксенії Гращенкової листа, у якому той просив надіслати адресатам запити потенційним постачальникам автоматичної лінії з виробництва патронів.

Адресатів було п’ятеро: італійські Invernizzi Presse та Vasini, французька Manurhim K’MX, бельгійська New Lachaussée і турецька Atech. Відповіді прийшли від Invernizzi Presse та New Lachaussée.

Представники обох фірм підтвердили журналістам, що "справді спілкувалися з ЛМЗ щодо постачання автоматичної лінії, додавши, що далі запиту інформації справа не пішла, а якби пішла, то вони попросили б необхідний дозвіл у національної влади".

Директор "Transparency International – Россия" Ілля Шуманов пояснив "Русской службе BBC News", що дії ЛМЗ та "Калашникова" є спробою обійти санкції.

"Це один зі способів обходу санкцій, коли вперед, як комунікатора, виставляють компанію, яка безпосередньо не пов’язана з підсанкційною компанією", – сказав він.

Шуманов переконаний, що "якби іноземці в підсумку раптом зважилися на постачання обладнання з виробництва патронів, то велика ймовірність, що вони так і не виявили б зв’язку з "Калашниковим".

Гордон

Автор: sxemycom
Мої відео