20 травня 2021 - яке свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

20 травня 2021 - яке  свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони
123640 ПЕРЕГЛЯДІВ

20 травня - 140-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 225 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 7 травня Юліанського календаря.

Яке свято 20 травня 2021

Цього дня у світі відзначаються Всесвітній день бджіл, День народження джинсів, Всесвітній день лікаря-травматолога, Всесвітній день метрології, Європейський день моря, Міжнародний день клінічних досліджень, Всесвітній день аутоімунного артриту, День загальної обізнаності про доступність.

Читайте такожДень вишиванки 2021: дата та традиції свята, цікаві факти про український етнічний одягДень вишиванки 2021: дата та традиції свята, цікаві факти про український етнічний одягВ Україні - День вишиванки, День банківських працівників, День перекладача жестової мови, у США - День Жозефіни Бейкер, День Елізи Дулітл, День аперитиву, День мір і ваг, День скасування рабства у Флориді, День пирога «Кіш Лорен», День збору полуниці, День хумуса, День собак-рятувальників, День блокнота, День квітки, День «Стань мільйонером», у Канаді - День коктейлю «Цезар», в Індонезії - День національного пробудження, День лікаря, на Кубі - День ухвалення першої Конституції, в Камбоджі - день пам'яті, у Камеруні - День проголошення унітарної держави, в Саудівській Аравії - День незалежності від Британської імперії.

Пам'ятні дати 20 травня, річниці та події

У 1202 році стався землетрус в Сирії - один із найпотужніших (магнітудою 8 балів), відомих людству, і четвертий за кількістю жертв. За приблизною оцінкою, понад 230 тисяч людей загинули. Після землетрусу чисельність населення Алеппо відновилася тільки до початку XIX століття. Але 24 серпня 1822 року в місті стався черговий великий землетрус, у 1827 році його вразила епідемія чуми, а у 1832 році - холери. Події в Алеппо поклали початок ланцюжку близькосхідних землетрусів.

20 травня 1873 року – День народження джинсів / фото ua.depositphotos.com

У 1498 році португальський мореплавець Васко да Гама першим з європейців прибув до Індії, обігнувши Африку.

У 1570 році в бельгійському Антверпені картограф Абрахам Ортеліус розробив прототип сучасного атласу, що складався з 53-х карт великого формату.

У 1862 році в США був ухвалений закон про земельні наділи - Гомстед-акт. Усі громадяни були наділені безкоштовними паями в 65 га. 

20 травня 1873 року - День народження джинсів. Це - вічний одяг на всі покоління: зручно, практично й стильно. Історія така: перші запатентовані джинси були випущені в Америці людиною на ім'я Леві Страусс у 1850 році і продані за ціною 1 долар 46 центів за пару. Це були міцні штани з парусини, зі швами, посиленими подвійною строчкою, з безліччю кишень. Штани були популярними серед каліфорнійських золотошукачів. Перша промислова партія розійшлася миттєво. І через деякий час Страусс організував у Сан-Франциско фірму «Levi Strauss & Co» з пошиття робочого одягу. А 20 травня 1873 року фірма «Levi Strauss & Co» отримала ліцензію на одноосібне право виробництва брюк із заклепками на кишенях. Ось ця дата і вважається офіційним днем народження джинсів. 

У 1895 році в Нью-Йорку пройшов перший комерційний перегляд фільму. Глядачам показали 4-хвилинну стрічку про боксерський поєдинок.

У 1967 році BBC заборонила транслювати пісню «The Beatles A Day in the Life» через наявні в її словах натяки на використання наркотиків.

Яке сьогодні церковне свято

20 травня церква вшановує пам'ять святого мученика Акакія (Нілу) / фото ua.depositphotos.com

Православна церква 20 травня вшановує пам'ять святого мученика Акакія (Нілу). Вважається, що в цей день вода набуває цілющої сили. Саме тому день також називають Купальниця. Прийнято було обливати себе і близьких водою із голови до ніг, а ще в річці купати коней.  

Що сьогодні не можна робити 

Не потрібно брехати й обговорювати інших, а ще відмовляти у допомозі. 

Прикмети на 20 травня      

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- ластівки високо літають - до гарної погоди;

- день дощовий - до теплого вересня

Автор: sxemycom
Мої відео