Хабар фіскала Чепеля: адвоката залишили під домашнім арештом. Все йде до того що і Чепеля, і Войтенка – покарано не буде?! Де обіцяні посадки – невже фактів мало?!

Хабар фіскала Чепеля: адвоката залишили під домашнім арештом. Все йде до того що і Чепеля, і Войтенка – покарано не буде?! Де обіцяні посадки – невже фактів мало?!
144811 ПЕРЕГЛЯДІВ

Апеляційна палата залишила під цілодобовим домашнім арештом адвоката Сергія Войтенка, якого НАБУ та САП підозрюють у посередництві при дачі хабара начальнику слідчого управління фінансових розслідувань ДФС у Київській області Олександру Чепелю.

Таке рішення 22 квітня ухвалила колегія суддів палати Вищого антикорупційного суду.

Як відомо, суд відправив Войтенка під цілодобовий домашній арешт, про що і просив прокурор спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Не погодившись з таким рішенням, адвокат підозрюваного подав апеляційну скаргу. Вивчивши її, суд залишив апеляцію без задоволення.

Нагадаємо, детективи встановили, що СУ ФР ГУ ДФС у Київській області розслідує справу за фактом ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах низкою фізичних осіб-підприємців під час господарських відносин з ТОВ «Столична ювелірна фабрика». Детектив вказував, що Чепель через Войтенка вимагав та одержав 50 тисяч доларів за припинення кримінального переслідування у кримінальному провадженні та не перешкоджання господарській діяльності «Столичній ювелірній фабриці».

Зокрема, за твердженнями детектива, при обговоренні неправомірної вигоди, Чепель повідомив, що питання щодо цієї неправомірної вигоди потрібно вирішувати з адвокатом Войтенком та саме йому треба передавати грошові кошти. Адвокат, своєю чергою, повідомив у присутності заявника розмір неправомірної вигоди та сказав, коли та як будуть передаватись грошові кошти. Пізніше після одержанні коштів їх затримали. Засновник ТОВ «Столична ювелірна фабрика» залишив кошти в контейнері для паперу, який розташований у туалеті офісу адвоката Войтенка.

Нагадаємо, що у минулому році з-під відповідальності йшов кожен четвертий підозрюваний в корупції, передає ресурс «Наші гроші» з посиланням на дані доповіді Національної поліції щодо принципів реалізації антикорупційної політики в 2019 році.

До судів надійшло 3949 справ про корупційні діяння, проте кожна четверта справа була закрита. Що ж стосується розглянутих справ, то суди винесли вироки 1479 громадянам, а виправдали 526 чоловік.

За інформацією НАЗК, щорічно кількість справ про корупцію збільшується: станом на 31 груденя 2019 корупційних справ було 9054.

Такі цифри українців не здивували, оскільки більшість громадян не вірять у правосуддя і впевнені, що судді самі не проти отримати неправомірну вигоду від корупціонерів. Як буде з Чепелем та Войтенком побачимо зовсім скоро. Та все йде до того що і Чепеля, і Войтенка – покарано не буде?! Де обіцяні посадки – невже фактів мало?! 

Автор: sxemycom
Мої відео